nemotell-mobile-logo
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

غیر فعال شدن شیائومی در ایران

در چند روز گذشته خبرهای مختلفی درباره قطع دسترسی کاربران به موبایل‌های شیائومی در کشور های تحریم شده از جمله ایران شنیده می‌شود.
اول خبرهای خوب را بررسی کنیم. که باتوجه با بررسی های میدانی و موارد مختلف به نظر می‌رسد خبرهای خوبی که بیان می‌کنیم صحت بیشتری دارد.
دلیلی اولی که میتوان امیدوار بود این خبر صحت نداشته باشد این است که سایت رسمی Xiaomi هنوز به چنین موردی اشاره نکرده است.
دلیل بعدی اینکه محمدرضا عالیان که مسئول روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی است نیز به این مورد اشاره کرد و نیز افزود: “ با توجه با اینکه این خبر در رسانه‌های رسمی منتشر نشده و منبع رسمی ندارد و از طرفی سایت شیائومی در وبلاگ خود به این موضوع اشاره نکرده است و هیچ اعلام رسمی هم از طرف این شرکت اعلام نشده است، ما نمی‌توانیم این موضوع را تایید کنیم. حداقل درباره ایران قابل تایید نیست زیرا شیائومی به صورت مستقیم با ایران کار نمیکند و هیچ فعالیت مستقیمی با ایران ندارد. ولی ما از طریق روابطی که داشتیم در حال بررسی این موضوع هستیم که ببینیم که ایا واقعا صحت دارد یا خیر اما به لحاظ رسانه ای اگر بخواهیم به موضوع نگاه کنیم چون منابع اصلی و معتبری که خود شیائومی از طریق ان ها اطلاع رسانی می‌کند این خبر منتشر نشده است ما بعید می دانیم که قطعیت داشته باشه”.

می توانید برای دیدن ویديو اینجا کلیک کنید

همچنین در بخش دیگری از صحبت های اقای عالیان امده است که قوانینی که در خبرها به آن اشاره می‌شود مربوط به نمایندگی شیائومی در اروپاست و مربوط به مناطق دیگر نمی‌شود
منظور از این صحبت این است که این محصولات فقط برای استفاده در اروپا تولید شده اند و طبق تحریم‌های امریکا نمی‌توان انها را به کشور های دیگر صادر کرد اما خوشبختانه این قوانین شامل مناطق دیگری از جمله کشور هند یا دیگر مناطق نمی‌شود و مناطق دیگری برای این تحریم ها ذکر نشده است.
ونیز اشاره شد که هنوز گزارش قفل در ایران هنوز ارائه نشده است و بیشتر این گزارش ها در کشورهای سوریه و به خصوص کوبا که این گوشی محبوبیت زیادی دارد، اتفاق افتاده است.
اولین بار سایت XDA Developers با استناد به بند 14.2 شرایط و ضوابط شیائومی در اروپا به این موضوع پرداخت که با توجه به توضیحات بالا این شرایط شامل مناطق دیگر نخواهد شد.البته مواردی هم وجود دارد که ممکن است نگرانی‌هایی در پی داشته باشد. یکی از مواردی که می‌توان ان را مورد بررسی قرار داد این است که توسعه دهندگان شیائومی اگر بخواهند در بازارهای امریکا فعالیت بیشتری داشته باشند باید پایبندی بیشتری به قوانین و شرایطی که کشور امریکا قرار می‌دهد، داشته باشند از این رو ممکن است وجود تحریم‌های علیه ایران و روابطی که وجو دارد موضوع تحریم‌ها روی شرکت چینی تاثیر بیشتری گذاشته و مشکلاتی را به وجود بیاورد.
در نهایت نیز اگر (به احتمال خیلی کم) چنین مشکلی به وجود امد راهکارهایی پیش بینی شده است که از جمله ی آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد
1- استفاده از ROM سفارشی و تعویض رآم اصلی گوشی
2- حذف موقت Mi Account (می اکانت) تا از بلاک شدن اکانت گوشی جلوگیری شود
البته که همه ی این موارد روش های حدس و گمانی هستند. خبرهای تکمیلی و دقیق تر را حتما با شما در میان خواهیم گذاشت.

چنانچه نگرانی در این مورد داشتید یا به طور کلی نیاز به تعمیرات گوشی شیائومی یا برند‌های دیگر داشتید،‌ می‌توانید در  بخش تعمیرات موبایل درخواست خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و شما را در رفع مشکل راهنمایی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلاب اخیر:

Short Url Post